Co jest lepsze: bonus bez depozytu czy bonus powitalny?

bonus bez depozytu

Bonusy powitalne pełnią jedną z najważniejszych funkcji marketingowych całego sektora iGamingu. Wystarczy wybrać dowolne zestawienie popularnych serwisów z grami losowymi, a podstawową informacją o nich będzie to, jak wygląda oferta powitalna. Ta z reguły oferuje jednorazowy dodatek dla nowego gracza. Najlepiej prosperujące kasyna internetowe jak HellSpin starają się zaoferować swoim odbiorcom rozbudowane pakiety promocji depozytowych, a inne proponują do tego jeszcze bonus bez depozytu.

Na standardowego gracza lepiej oddziałuje ten drugi i trudno się temu dziwić – w końcu umożliwia odebranie premii całkowicie za darmo. Jednak czy ta oferta rzeczywiście jest aż tak atrakcyjna?

Bonus bez depozytu – niesamowicie atrakcyjna oferta z licznymi wadami

bonus bez depozytu

Jeżeli niedoświadczony gracz ma do wyboru serwis z bonusem bez depozytu lub taki, który oferuje „tylko” premię z depozytem, to praktycznie zawsze wybierze ten pierwszy. Umożliwia rozpoczęcie rozgrywki bez wymogu uiszczenia wpłaty początkowej, a ponadto daje możliwość wygrania prawdziwych pieniędzy. Nie da się temu zaprzeczyć i rzeczywiście, patrząc z tej perspektywy, ta promocja jest znacznie bardziej atrakcyjna. 

Jednak bonus tego rodzaju najczęściej ma bardzo wyraźne ograniczenia oraz wymogi dodatkowe, które skutecznie redukują jego atrakcyjność:

  • Wartość: najczęściej niewielka – od 10 do 50 zł.
  • Obrót: najczęściej wysoki – od 30X do 50X. Rzadko można natrafić na wyjątkowo atrakcyjne oferty, których obrót wynosi około 5X.
  • Warunek aktywacji: rejestracja konta wraz z weryfikacją adresu e-mail oraz weryfikacją numeru telefonu.

Sam bonus nie daje zbyt dużych możliwości. Jeżeli wynosi od 10 do 50 obrotów, to może się zdarzyć, że nie uda się wygrać niczego. W przypadku bonusu pieniężnego jest nieco inaczej, bo można sobie ustawić odpowiednio niski zakład. Jednak wtedy w grę wchodzi relatywnie wysoki warunek obrotu.  Do tego wszystkiego dochodzi warunek rejestracji numeru telefonu, co może się nie każdemu podobać.

Reasumując, bonus bez depozytu jest ciekawym i z pewnością atrakcyjnym sposobem na uprzyjemnienie pierwszych kroków w kasynie, ale nie należy traktować go jako potencjalnego środka do zdobywania darmowych pieniędzy. To raczej wstęp do kasyna, który pokazuje jak to wszystko wygląda w danym serwisie.

Depozytowy bonus powitalny – ogromny bonus dla każdego

bonus bez depozytu

Tę ofertę powitalną znajdzie się w praktycznie każdym kasynie internetowym. Co ciekawe, skorzystanie z lokalnego bonusu bez depozytu jej w żaden sposób nie wyklucza. Po wykorzystaniu tamtej oferty wystarczy zrealizować wpłatę i można cieszyć się kolejnym dodatkiem.

W tym przypadku mowa o bonusie ze znacznie wyższym potencjałem, ale w zamian za niego gracz musi dać coś od siebie. Założenie jest bardzo proste. Żeby rozpocząć grę, należy zdeponować pierwsze środki. Kasyno proponuje, że do kwoty wpłaty dopisze konkretny bonus depozytowy, którego wartość będzie proporcjonalna do wpłaty.

  • Wartość oferty: najczęściej 100% od depozytu z wysokim górnym progiem – np. 1000 zł.
  • Warunek obrotu: od 30X do 50X dla przyznanego bonusu.
  • Warunek aktywacji: rejestracja konta i realizacja pierwszego depozytu.

Do bonusu często dodawany jest pakiet darmowych spinów dla konkretnego automatu do gier.

To uniwersalny bonus, który dopasowuje się do możliwości danego gracza. Ktoś deponuje 100 zł, to otrzymuje 100 zł dodatku. Z kolei osoby, które mogą pozwolić sobie na więcej, otrzymają odpowiednio wyższą premię. Górna granica jest z reguły ustawiona na tak wysokim poziomie, że każdy powinien poczuć się usatysfakcjonowany.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *