Historia szkoły Drukuj Email

 

 

Gimnazjum Niepublicznego nr 7 im Gustawa Herlinga - Grudzińskiego

Powstało w 1999 roku. Inicjatywa założenia szkoły wzięła się z działań społecznych Fundacji Amicus, której celem jest tworzenie alternatywnych form dla edukacji publicznej. W naszej szkole uczeń jest podmiotem, oceny mają wartość dodaną. Naszym celem jest rozwijanie osobowości i talentów uczniów.

W 2002 roku Dyrektor Gimnazjum Bożena Krysztoforska spotkała się w Neapolu z Lidią Croce, wdową po słynnym pisarzu Gustawie Herlingu - Grudzińskim. Wówczas szkoła została wyróżniona listem w którym żona pisarza dziękuję za wybór Grudzińskiego na patrona pierwszej w Polsce szkoły.


Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tak znakomitego pisarza.

Naszym celem oprócz zadań naukowych jest wychowanie młodzieży otwartej na świat, tolerancyjnej, znakomicie wychowanej, szanującej osobowość drugiego człowieka.

Nasze gimnazjum jest bezpieczną tolerancyjną szkołą. Zapraszamy wszystkich nowych uczniów i rodziców!

 


Szkoła tel./fax 22- 633-82-89
sekretariat otwarty w godz. 8.30-14.00 (pon-pt)REKRUTACJA DO SZKOŁY: 501 005 085
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 

GimAdres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.